Tietoja
Opetus
Keskustelu
TraitBank
Kirjaudu sisään
Rekisteröidy
Kieli
Deutsch
English
Español
français
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
nimet breadcrumb-navigoinnissa
kansankielinen
tieteellinen
Tietoja
Opetus
Keskustelu
TraitBank
Kirjaudu sisään
Rekisteröidy
fi
Deutsch
English
Español
français
Nederlands
Piemontèis
Português do Brasil
suomi
Türkçe
Ελληνικά
македонски
Українська
العربية
简体中文
繁體中文
nimet breadcrumb-navigoinnissa
kansankielinen
tieteellinen
Life
»
…
»
Archaeplastida
»
…
»
Kaksisirkkaiset
»
…
Life
»
Cellular
»
Aitotumaiset
»
Archaeplastida
»
Chloroplastida
»
Streptophyta
»
Embryophytes
»
Tracheophyta
»
Siemenkasvit
»
Kaksisirkkaiset
»
Eudicots
»
Superrosids
»
Rosids
»
Malpighiales
«
Ochnaceae
kerää
yleiskatsaus
tiedot
media
artikkelit
kartat
nimet
Tieteelliset nimet
Ensisijaiset nimet
Ochnaceae
Heimo, tunnustanut
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Reference taxon from EOL Dynamic Hierarchy Trunk
Medusagynaceae
Heimo, tunnustanut
wikipedia ID
,
wikipedia AST
,
NCBI
,
wikipedia emerging languages
,
GBIF classification
,
NCBI GGBN GBIF BHL BOLDS data coverage
, and
wikidata_hierarchy tar gz
Medusagynaceae
Tunnustanut
Seychelles Species List
and
Indian Ocean Species List
Medusagynaceae Engl. & Gilg
Heimo, tunnustanut
Catalogue of Life 7 February 2023
Ochnaceae
Heimo, tunnustanut
wikipedia 中文维基百科
,
wikipedia 日本語
,
wikipedia русскую Википедию
,
wikipedia NL
,
wikipedia POL
,
wikipedia VI
,
wikipedia CZ
,
wikipedia FI
,
wikipedia NO
,
wikipedia UK
,
wikipedia CA
,
wikipedia SV
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
,
wikipedia ID
,
wikipedia AST
,
wikipedia AF
,
wikipedia LT
,
wikipedia ET
,
wikipedia hr Croatian
,
wikipedia DA
,
wikipedia LV
,
NCBI
,
Biopix Nature Photos
,
wikipedia emerging languages
,
wikipedia emerging_languages
,
GBIF classification
,
NCBI GGBN GBIF BHL BOLDS data coverage
,
Mozambique Species List
,
wikidata_hierarchy tar gz
,
wikipedia DE
,
wikipedia IT
,
wikipedia 한국어 위키백과
,
Wikidata Common Names
,
Wikipedia (inferred records)
,
Wikimedia Commons
,
Barcode of Life Data Systems
,
Integrated Taxonomic Information System (ITIS) Taxonomic Hierarchy
,
Dynamic Hierarchy Version 2.2 - Test
, and
Global Biotic Interactions
Ochnaceae
Tunnustanut
Eswatini Species List
,
Global Wood Density Database
,
INBio
,
IABIN
,
IABIN
,
eFloras
,
Angola Species List
,
Australia Species List
,
Belize Species List
,
Benin Species List
,
Bolivia Species List
,
Botswana Species List
,
Brazil Species List
,
Brunei Species List
,
Burkina Faso Species List
,
Burundi Species List
,
Cambodia Species List
,
Cameroon Species List
,
Central African Republic Species List
,
China Species List
,
Colombia Species List
,
Costa Rica Species List
,
Democratic Republic of the Congo Species List
,
Dominica Species List
,
Dominican Republic Species List
,
Ecuador Species List
,
El Salvador Species List
,
Equatorial Guinea Species List
,
Ethiopia Species List
,
Fiji Species List
,
France Species List
,
French Guiana Species List
,
Gabon Species List
,
Germany Species List
,
Ghana Species List
,
Guadeloupe Species List
,
Guatemala Species List
,
Guinea Bissau Species List
,
Guinea Species List
,
Guyana Species List
,
Honduras Species List
,
India Species List
,
Ivory Coast Species List
,
Jamaica Species List
,
Kenya Species List
,
Laos Species List
,
Liberia Species List
,
Madagascar Species List
,
Malawi Species List
,
Malaysia Species List
,
Mali Species List
,
Mayotte Species List
,
Myanmar Species List
,
Namibia Species List
,
Nepal Species List
,
New Zealand Species List
,
Nicaragua Species List
,
Nigeria Species List
,
Norfolk Island Species List
,
Panama Species List
,
Papua New Guinea Species List
,
Peru Species List
,
Paraguay Species List
,
Philippines Species List
,
Puerto Rico Species List
,
Republic of the Congo Species List
,
Reunion Species List
,
Rwanda Species List
,
Saint Vincent and the Grenadines Species List
,
Sao Tome and Principe Species List
,
Saudi Arabia Species List
,
Senegal Species List
,
Seychelles Species List
,
Sierra Leone Species List
,
Singapore Species List
,
Somalia Species List
,
South Africa Species List
,
Suriname Species List
,
Sweden Species List
,
Taiwan Species List
,
Tanzania Species List
,
Thailand Species List
,
Sri Lanka Species List
,
Togo Species List
,
Uganda Species List
,
Venezuela Species List
,
Vietnam Species List
,
Yemen Species List
,
Zambia Species List
,
Zimbabwe Species List
,
Argentina Species List
,
Cuba Species List
,
English Vernaculars for Landmark Taxa
,
Indonesia Species List
,
Mexico Species List
,
Caribbean Sea Species List
,
Gulf of Guinea Species List
,
Indian Ocean Species List
,
Mozambique Channel Species List
,
North Atlantic Species List
,
North Pacific Species List
,
South Atlantic Species List
,
Flora of Zimbabwe
,
South Pacific Species List
,
Furui 2020
,
GBIF national node type records Brazil
, and
United States Species List
Ochnaceae DC.
Heimo, tunnustanut
Catalogue of Life 7 February 2023
Quiinaceae
Heimo, tunnustanut
wikipedia ID
,
wikipedia AST
,
wikipedia hr Croatian
,
NCBI
,
wikipedia emerging languages
,
GBIF classification
,
NCBI GGBN GBIF BHL BOLDS data coverage
,
wikidata_hierarchy tar gz
,
wikipedia ES
,
wikipedia PT
,
wikipedia FR
,
wikipedia EN
, and
Global Biotic Interactions
Quiinaceae
Tunnustanut
Belize Species List
,
Bolivia Species List
,
Brazil Species List
,
Colombia Species List
,
Costa Rica Species List
,
Ecuador Species List
,
French Guiana Species List
,
Guyana Species List
,
Jamaica Species List
,
Nicaragua Species List
,
Panama Species List
,
Peru Species List
,
Suriname Species List
,
Venezuela Species List
,
Indian Ocean Species List
,
North Atlantic Species List
,
North Pacific Species List
, and
South Atlantic Species List
Quiinaceae Choisy ex Engl.
Heimo, tunnustanut
Catalogue of Life 7 February 2023
Vaihtoehtoiset nimet
Medusagynaceae
Not accepted taho(je)n
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
mukaan
Reference taxon from EOL Dynamic Hierarchy Trunk
Quiinaceae
Not accepted taho(je)n
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
mukaan
Reference taxon from EOL Dynamic Hierarchy Trunk
Biramella Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Bisetaria Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Campylopora Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Cittorhinchus Willd. ex Kunth
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Correia Vell.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Euthemidaceae Tiegh.
Synonym taho(je)n
Catalogue of Life 7 February 2023
mukaan
Gagernia Klotzsch
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Godovia Pers.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Gomphiaceae DC. ex Schnizl.
Synonym taho(je)n
Catalogue of Life 7 February 2023
mukaan
Hemiouratea Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Iron P. Browne
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Jabotapita Adans.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Japotapita Endl.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Lophiraceae Loudon
Synonym taho(je)n
Catalogue of Life 7 February 2023
mukaan
Luxemburgiaceae Tiegh.
Synonym taho(je)n
Catalogue of Life 7 February 2023
mukaan
Medusagynaceae
Harvest ancestor taho(je)n
Arkive
and
Global Biotic Interactions
mukaan
Medusagynaceae
Not accepted taho(je)n
Dynamic Hierarchy Version 2.2 - Test
mukaan
Medusagynaceae
Synonym taho(je)n
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
and
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
mukaan
Medusagynaceae Engl. & Gilg
Synonym taho(je)n
Catalogue of Life 7 February 2023
mukaan
Meesia Gaertn.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Notocampylum Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Notochnella Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Ochnaceae
Harvest ancestor taho(je)n
Flora of Zimbabwe
,
Arkive
,
Global Register of Introduced and Invasive Species
,
GBIF national node type records UK
,
GBIF national node type records France
,
Anguilla Species List
,
TRY summarized records
,
GBIF national node type records Brazil
,
GBIF national node type records Sweden
,
Mozambique Species List
,
GBIF national node type records Germany
,
NMNH type specimens
,
IUCN
,
iDigBio type specimen records
,
iDigBio type specimen records
,
iDigBio type specimen records
,
Paleobiology Database
,
Flickr Group
,
iNaturalist
,
NMNH Collection
,
USDA PLANTS images
,
USDA Plants data
,
Plant Forms, Habitat and Distribution
,
Simpson et al 2020
,
TreatmentBank
,
Global Biotic Interactions
,
Global Biotic Interactions
,
Global Biotic Interactions
, and
Global Biotic Interactions
mukaan
Ochnaceae DC. 1811
Authority taho(je)n
NCBI
mukaan
Ochnoideae Burnett
Synonym taho(je)n
Catalogue of Life 7 February 2023
mukaan
Ouratella Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Plectranthera Benth. & Hook. fil.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Proboscella Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Quiinaceae
Harvest ancestor taho(je)n
GBIF national node type records UK
,
GBIF national node type records France
,
GBIF national node type records Brazil
,
GBIF national node type records Sweden
,
GBIF national node type records Germany
,
NMNH type specimens
,
iDigBio type specimen records
,
Flora do Brasil
,
Global Biotic Interactions
, and
Global Biotic Interactions
mukaan
Quiinaceae
Not accepted taho(je)n
Dynamic Hierarchy Version 2.2 - Test
mukaan
Quiinaceae
Synonym taho(je)n
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
and
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
mukaan
Quiinoideae (Planch. & Triana) Luerss.
Synonym taho(je)n
Catalogue of Life 7 February 2023
mukaan
Rhabdophyllites D. R. Danehy, P. Wilf & S. A. Little 2007
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Sauvagea L.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Sauvagesiaceae Dumort.
Synonym taho(je)n
Catalogue of Life 7 February 2023
mukaan
Stenouratea Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Unident-ochnaceae
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Uratea J. F. Gmel.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Valkera Stokes
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Volkensteinia Tiegh.
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Wallaceaceae Tiegh.
Synonym taho(je)n
Catalogue of Life 7 February 2023
mukaan
Wolkensteinia Regel
Doubtful taho(je)n
GBIF classification
mukaan
Kansankieliset nimet
Esperanto
Oknacoj
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Japani
オクナ科
ensisijainen
Tunnustanut
Furui 2020
,
Wikidata Common Names
, and
admin
Komi
Охна котыр
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Korea
오크나과
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Kroatia
Ohnovke
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Liettua
Paukštakiniai
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Malajalam
ഒക്നേസീ
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
arabia
أوكنية
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
englanti
ochna family
ensisijainen
Tunnustanut
English Vernaculars for Landmark Taxa
Ochna family
prefer
Tunnustanut
Flora of Zimbabwe
kiina
金莲木科
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
persia
چشمکبوتریان
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
puola
Ołdzianowate
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
tanska
Fugleøjebusk-familien
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
thai
วงศ์ช้างน้าว
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
valencia
ocnàcies
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
venäjä
Охновые
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
vietnam
Họ Mai
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Arz
اوكنيه
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Zh Cn
金莲木科
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Zh Hans
金莲木科
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Zh Hant
金蓮木科
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Zh Hk
金蓮木科
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
Zh Tw
金蓮木科
ensisijainen
Tunnustanut
Wikidata Common Names
näytä 20 muuta kieltä
piilota 20 kieltä
Kuratoidut hierarkiat kohteelle Ochnaceae
EOL Dynamic Hierarchy April 2022
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superrosids
Rosids
Malpighiales
Ochnaceae
(tämä sivu)
Adenarake
Blastemanthus
Brackenridgea
Campylospermum
Cespedesia
Elvasia
Euthemis
Fleurydora
Froesia
Godoya
Gomphia
Idertia
Indosinia
Krukoviella
Lacunaria
Lophira
Luxemburgia
Medusagyne
Ochna
Ouratea
Perissocarpa
Philacra
Poecilandra
Quiina
Rhabdophyllum
Rhytidanthera
Sauvagesia
Schuurmansia
Schuurmansiella
Testulea
Touroulia
Tyleria
Wallacea
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malpighiaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Violaceae
Catalogue of Life 7 February 2023
Biota
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Malpighiales
Medusagynaceae Engl. & Gilg
(tämä sivu)
Medusagyne Baker
Achariaceae Harms
Balanopaceae Benth. & Hook. fil.
Bonnetiaceae L. Beauvis. ex Nakai
Calophyllaceae J. Agardh
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae R. Br.
Clusiaceae Lindl.
Ctenolophonaceae Exell & Mendonça
Dichapetalaceae Baill.
Elatinaceae Dumort.
Erythroxylaceae Kunth
Euphorbiaceae
Euphroniaceae Marc.-Berti
Goupiaceae Miers
Humiriaceae A. Juss.
Hypericaceae Juss.
Irvingiaceae Tiegh.
Ixonanthaceae Planch. ex Miq.
Lacistemataceae Mart.
Linaceae DC. ex Perleb
Lophopyxidaceae (Engl.) H. Pfeiff.
Malesherbiaceae D. Don
Malpighiaceae Juss.
Ochnaceae DC.
Pandaceae
Passifloraceae Juss. ex Roussel
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae Rich. ex Kunth
Putranjivaceae
Quiinaceae Choisy ex Engl.
Rafflesiaceae Dumort.
Rhizophoraceae Pers.
Salicaceae Mirb.
Trigoniaceae A. Juss.
Turneraceae Kunth ex DC.
Violaceae Batsch
Catalogue of Life 7 February 2023
Biota
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Malpighiales
Ochnaceae DC.
(tämä sivu)
Blastemanthus Planch.
Brackenridgea A. Gray
Campylospermum Tiegh.
Cespedesia Goudot
Elvasia DC.
Euthemis Jack
Fleurydora A. Chev.
Godoya Ruiz & Pav.
Gomphia Schreb.
Idertia Farron
Indosinia J. E. Vidal
Indovethia Boerl.
Krukoviella A. C. Sm.
Lophira Banks ex C. F. Gaertn.
Luxemburgia A. St.-Hil.
Neckia Korth.
Ochna L.
Ouratea Aubl.
Perissocarpa Steyerm. & Maguire
Philacra Dwyer
Poecilandra Tul.
Rhabdophyllum Tiegh.
Rhytidanthera (Planch.) Tiegh.
Sauvagesia L.
Schuurmansia Blume
Schuurmansiella Hallier fil.
Testulea Pellegr.
Tyleria Gleason
Wallacea Spruce ex Benth. & Hook. fil.
Achariaceae Harms
Balanopaceae Benth. & Hook. fil.
Bonnetiaceae L. Beauvis. ex Nakai
Calophyllaceae J. Agardh
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae R. Br.
Clusiaceae Lindl.
Ctenolophonaceae Exell & Mendonça
Dichapetalaceae Baill.
Elatinaceae Dumort.
Erythroxylaceae Kunth
Euphorbiaceae
Euphroniaceae Marc.-Berti
Goupiaceae Miers
Humiriaceae A. Juss.
Hypericaceae Juss.
Irvingiaceae Tiegh.
Ixonanthaceae Planch. ex Miq.
Lacistemataceae Mart.
Linaceae DC. ex Perleb
Lophopyxidaceae (Engl.) H. Pfeiff.
Malesherbiaceae D. Don
Malpighiaceae Juss.
Medusagynaceae Engl. & Gilg
Pandaceae
Passifloraceae Juss. ex Roussel
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae Rich. ex Kunth
Putranjivaceae
Quiinaceae Choisy ex Engl.
Rafflesiaceae Dumort.
Rhizophoraceae Pers.
Salicaceae Mirb.
Trigoniaceae A. Juss.
Turneraceae Kunth ex DC.
Violaceae Batsch
Catalogue of Life 7 February 2023
Biota
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Malpighiales
Quiinaceae Choisy ex Engl.
(tämä sivu)
Froesia Pires
Lacunaria Ducke
Quiina Aubl.
Touroulia Aubl.
Achariaceae Harms
Balanopaceae Benth. & Hook. fil.
Bonnetiaceae L. Beauvis. ex Nakai
Calophyllaceae J. Agardh
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae R. Br.
Clusiaceae Lindl.
Ctenolophonaceae Exell & Mendonça
Dichapetalaceae Baill.
Elatinaceae Dumort.
Erythroxylaceae Kunth
Euphorbiaceae
Euphroniaceae Marc.-Berti
Goupiaceae Miers
Humiriaceae A. Juss.
Hypericaceae Juss.
Irvingiaceae Tiegh.
Ixonanthaceae Planch. ex Miq.
Lacistemataceae Mart.
Linaceae DC. ex Perleb
Lophopyxidaceae (Engl.) H. Pfeiff.
Malesherbiaceae D. Don
Malpighiaceae Juss.
Medusagynaceae Engl. & Gilg
Ochnaceae DC.
Pandaceae
Passifloraceae Juss. ex Roussel
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae Rich. ex Kunth
Putranjivaceae
Rafflesiaceae Dumort.
Rhizophoraceae Pers.
Salicaceae Mirb.
Trigoniaceae A. Juss.
Turneraceae Kunth ex DC.
Violaceae Batsch
Dynamic Hierarchy Version 2.2 - Test
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superrosids
Rosids
Malpighiales
Ochnaceae
(tämä sivu)
Adenarake
Blastemanthus
Brackenridgea
Campylospermum
Cespedesia
Elvasia
Euthemis
Fleurydora
Froesia
Godoya
Gomphia
Idertia
Indosinia
Krukoviella
Lacunaria
Lophira
Luxemburgia
Medusagyne
Ochna
Ouratea
Perissocarpa
Philacra
Poecilandra
Quiina
Rhabdophyllum
Rhytidanthera
Sauvagesia
Schuurmansia
Schuurmansiella
Testulea
Touroulia
Tyleria
Wallacea
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malpighiaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Violaceae
EOL Dynamic Hierarchy 1.1
Life
Cellular Organisms
Eukaryota
Archaeplastida
Chloroplastida
Streptophyta
Embryophytes
Tracheophyta
Spermatophytes
Angiosperms
Eudicots
Superrosids
Rosids
Malpighiales
Ochnaceae
(tämä sivu)
Adenarake
Blastemanthus
Brackenridgea
Campylospermum
Cespedesia
Elvasia
Euthemis
Fleurydora
Froesia
Godoya
Gomphia
Idertia
Indosinia
Krukoviella
Lacunaria
Lophira
Luxemburgia
Medusagyne
Ochna
Ouratea
Perissocarpa
Philacra
Poecilandra
Quiina
Rhabdophyllum
Rhytidanthera
Sauvagesia
Schuurmansia
Schuurmansiella
Testulea
Touroulia
Tyleria
Wallacea
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malpighiaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Violaceae
GBIF classification
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Malpighiales
Medusagynaceae
(tämä sivu)
Medusagyne Baker
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Ctenolophonidites P. M. J. van Hoeken-Klinkenberg 1966
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malesherbiaceae
Malpighiaceae
Ochnaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Quiinaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Turneraceae
Violaceae
GBIF classification
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Malpighiales
Quiinaceae
(tämä sivu)
Froesia Pires
Lacunaria Ducke
Quiina Aubl.
Touroulia Aubl.
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Ctenolophonidites P. M. J. van Hoeken-Klinkenberg 1966
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malesherbiaceae
Malpighiaceae
Medusagynaceae
Ochnaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Turneraceae
Violaceae
GBIF classification
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Malpighiales
Ochnaceae
(tämä sivu)
Adenarake Maguire & Wurdack
Blastemanthus Planch.
Brackenridgea A. Gray
Campylocercum Tiegh.
Campylochnella Tiegh.
Campylospermum Tiegh.
Cercanthemum Tiegh.
Cercinia Tiegh.
Cespedesia Goudot
Diphyllanthus Tiegh.
Diphyllopodium Tiegh.
Diporochna Van Tieghem 1902
Discladium Tiegh.
Elvasia DC.
Euthemis Jack
Exomicrum Tiegh.
Fleurydora A. Chev.
Godoya Ruiz & Pav.
Gomphia Schreb.
Heteroporidium Tiegh.
Idertia Farron
Indosinia J. E. Vidal
Krukoviella A. C. Sm.
Lophira Banks ex C. F. Gaertn.
Luxemburgia A. St.-Hil.
Macrodendron Taub.
Maesia Gaertn.
Monelasmum Tiegh.
Monoporidium Tiegh.
Ochna L.
Ochnella Tiegh.
Ouratea Aubl.
Pentochna Tiegh.
Perissocarpa Steyerm. & Maguire
Philacra Dwyer
Philomeda Noronha ex Thou.
Pleodiporochna Tiegh.
Pleopetalum Tiegh.
Pleouratea Tiegh.
Poecilandra Tul.
Polyochnella Tiegh.
Polythecanthum Tiegh.
Polythecium Tiegh.
Porochna Tiegh.
Rhabdophyllum Tiegh.
Rhytidanthera Tiegh.
Rutidanthera Tiegh.
Sauvagesia L.
Sauvageslia
Schuurmansia Blume
Schuurmansiella Hallier fil.
Sclerosia Klotzsch
Setouratea Tiegh.
Spongopyrena Tiegh.
Testulea Pellegr.
Tyleria Gleason
Walkera Schreb.
Wallacea Spruce. ex Benth. & Hook. fil.
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Ctenolophonidites P. M. J. van Hoeken-Klinkenberg 1966
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malesherbiaceae
Malpighiaceae
Medusagynaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Quiinaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Turneraceae
Violaceae
Integrated Taxonomic Information System (ITIS) Taxonomic Hierarchy
Plantae
Viridiplantae
Streptophyta
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Magnoliopsida
Rosanae
Malpighiales
Ochnaceae
(tämä sivu)
Ochna L.
Ouratea Aubl.
Sauvagesia L.
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malesherbiaceae
Malpighiaceae
Medusagynaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Quiinaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Turneraceae
Violaceae
IUCN
Plantae
Tracheophyta
Magnoliopsida
Malpighiales
Ochnaceae
(tämä sivu)
Blastemanthus grandiflorus Spruce ex Engl.
Brackenridgea fascicularis (Blanco) Fern.-Vill.
Brackenridgea hookeri (Planch.) A. Gray
Brackenridgea nitida A. Gray
Brackenridgea palustris Bartell
Campylospermum amplectens (Stapf) Farron
Campylospermum auriculatum Biss.
Campylospermum calanthum (Gilg) Farron
Campylospermum densiflorum (De Wild. & T. Durand) Farron
Campylospermum dybovskii Tiegh.
Campylospermum elongatum (Oliv.) Tiegh.
Campylospermum letouzeyi Farron
Campylospermum oliveri (Tiegh.) Farron
Campylospermum sacleuxii (Tiegh.) Farron
Campylospermum scheffleri (Engl. & Gilg) Farron
Campylospermum serratum (Gaertn.) Bittrich & M. C. E. Amaral
Campylospermum squamosum (DC.) Farron
Campylospermum sulcatum (Tiegh.) Farron
Campylospermum vogelii (Hook. fil.) Farron
Cespedesia spathulata (Ruiz & Pav.) Planch.
Elvasia capixaba Fraga & Saavedra
Elvasia elvasioides (Planch.) Gilg
Elvasia gigantifolia Fraga & Saavedra
Elvasia kollmannii Fraga & Saavedra
Elvasia oligandra Cuatrec.
Elvasia tricarpellata Sastre
Euthemis leucocarpa Jack
Euthemis minor Jack
Fleurydora felicis A. Chev.
Froesia gereauana J. V. Schneid. & Zizka
Godoya antioquiensis Planch.
Lacunaria crenata (Tul.) A. C. Sm.
Lacunaria grandifolia Ducke
Lacunaria oppositifolia Pires
Lacunaria panamensis (Standl.) Standl.
Lacunaria sampaioi Ducke
Lophira alata Banks ex Gaertn.
Lophira lanceolata Tiegh. ex Keay
Medusagyne oppositifolia Baker
Ochna afzelii R. Br. ex Oliv.
Ochna angustata N. Robson
Ochna apetala Verdc.
Ochna arborea Burch. ex DC.
Ochna baronii (Tiegh.) Callm. & Phillipson
Ochna beirensis N. Robson
Ochna braunii Sleumer
Ochna calodendron Gilg & Mildbr.
Ochna ciliata Lam.
Ochna citrina Gilg
Ochna cyanophylla N. Robson
Ochna emarginata (Tiegh.)
Ochna gambleoides N. Robson
Ochna hackarsii Robyns & Lawalrée
Ochna holstii Engl.
Ochna holtzii Gilg
Ochna integerrima (Lour.) Merr.
Ochna kirkii Oliv.
Ochna kirkii subsp. multisetosa Verdc.
Ochna louvelii (H. Perrier) Callm. & Phillipson
Ochna macrantha Baker
Ochna membranacea Oliv.
Ochna monantha Gilg
Ochna mossambicensis Klotzsch
Ochna multiflora DC.
Ochna polyarthra Verdc.
Ochna pseudoprocera Sleumer
Ochna pulchra Hook.
Ochna rovumensis Gilg
Ochna rufescens Thwaites
Ochna sambiranensis Callm. & Phillipson
Ochna schliebenii Sleumer
Ochna schweinfurthiana F. Hoffm.
Ochna serrulata (Hochst.) Walp.
Ochna thomasiana Engl. & Gilg
Ochna thouvenotii (H. Perrier) Callm. & Phillipson
Ouratea amplifolia Sleumer
Ouratea apurensis Sastre
Ouratea arbobrevicalyx Sastre
Ouratea boliviana Tiegh.
Ouratea brevicalyx Maguire & Steyerm.
Ouratea caracasana (Planch.) Engl.
Ouratea cauliflora Fraga & Saavedra
Ouratea chocoensis Sastre
Ouratea chrysopetala Ule
Ouratea cocleensis Dwyer
Ouratea conduplicata Engl.
Ouratea crassa Tiegh.
Ouratea croizatii Maguire & Steyerm.
Ouratea culminicola Maguire & Steyerm.
Ouratea darienensis Whitef.
Ouratea davidsei Sastre
Ouratea elegans Urb.
Ouratea evoluta Maguire & Steyerm.
Ouratea ferruginea Engl.
Ouratea fieldingiana Engl.
Ouratea flexipedicellata Dwyer
Ouratea fusiformis Sastre
Ouratea glaucescens (A. St.-Hil.) Engl.
Ouratea guriensis Sastre
Ouratea heterobracteata Sastre
Ouratea insulae L. Riley
Ouratea jaliscensis McVaugh
Ouratea jamaicensis (Planch.) Urb.
Ouratea javariensis Sastre
Ouratea jefensis Whitef.
Ouratea jurgensenii (Planch.) Engl.
Ouratea kananariensis Sastre
Ouratea knappiae Whitef.
Ouratea lajaensis Sastre
Ouratea larae Sastre
Ouratea latifolia (Erhard) Tiegh.
Ouratea litoralis Urb.
Ouratea lucens (Kunth) Engl.
Ouratea madrensis L. Riley
Ouratea maguirei Sastre
Ouratea maigualidae Sastre
Ouratea marahuacensis Maguire & Steyerm.
Ouratea medinae Maguire & Steyerm.
Ouratea multibracteata Steyerm. ex Sastre
Ouratea multiflora (Pohl) Engl.
Ouratea orisina Sastre
Ouratea ovalis (Pohl) Engl.
Ouratea paratatei Sastre
Ouratea parviflora Engl.
Ouratea patelliformis Dwyer
Ouratea pendula Poepp. ex Engl.
Ouratea pendulosepala Sastre
Ouratea polyantha (Triana & Planch.) Engl.
Ouratea polygyna Engl.
Ouratea prominens Dwyer
Ouratea pseudoguildingii Sastre
Ouratea pulverulenta Sastre
Ouratea pycnostachys (Mart. ex Erhard) Engl.
Ouratea pyrifera Cuatrec.
Ouratea quintasii (Tiegh.) Exell
Ouratea rinconensis Whitef.
Ouratea roraimae Engl.
Ouratea rorida Sastre
Ouratea rotundipetala Maguire & Steyerm.
Ouratea rubricyanea Cuatrec.
Ouratea saldariagae Sastre
Ouratea salicifolia Engl.
Ouratea sellowii (Planch.) Engl.
Ouratea semiserrata (Mart. & Nees) Engl.
Ouratea spruceana Engl.
Ouratea squamata Sastre
Ouratea subamplexicaulis Maguire & Steyerm.
Ouratea sulcatinervia Whitef.
Ouratea superba Engl.
Ouratea theophrasta (Planch.) Baill.
Ouratea tristis Whitef.
Ouratea trollii Sleumer
Ouratea tumacoensis Sastre
Ouratea vaccinioides (A. St.-Hil. & Tul.) Engl.
Ouratea verruculosa Engl.
Ouratea weberbaueri Sleumer
Ouratea xerophila Rizzini
Poecilandra retusa Tul.
Quiina amazonica A. C. Sm.
Quiina berryi J. V. Schneid. & Zizka
Quiina cidiana J. V. Schneid. & Zizka
Quiina colonensis (D' Arcy) D' Arcy
Quiina cruegeriana Griseb.
Quiina florida Tul.
Quiina glaziovii Engl.
Quiina jamaicensis Griseb.
Quiina longifolia Spruce ex Planch. & Triana
Quiina macrophylla Tul.
Quiina maguirei Pires
Quiina negrensis A. C. Sm.
Quiina obovata Tul.
Quiina paraensis Pires
Quiina piresii J. V. Schneid. & Zizka
Quiina pteridophylla (Radlk.) Pires
Quiina schippii Standl.
Quiina yatuensis J. V. Schneid. & Zizka
Rhytidanthera splendida (Planch.) Tiegh.
Sauvagesia brevipetala Gilli
Sauvagesia erecta L.
Schuurmansiella angustifolia (Hook. fil.) Hallier fil.
Testulea gabonensis Pellegr.
Touroulia amazonica J. M. Pires & R. C. Foster
Touroulia guianensis Aubl.
Tyleria apiculata Sastre
Tyleria floribunda Gleason
Tyleria spathulata Gleason
Tyleria spectabilis Maguire & Wurdack
Wallacea insignis Spruce ex Benth. & Hook. fil.
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Malpighiaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Violaceae
NCBI
root
cellular organisms
Eukaryota
Viridiplantae
Streptophyta
Streptophytina
Embryophyta
Tracheophyta
Euphyllophyta
Spermatophyta
Magnoliopsida
Mesangiospermae
eudicotyledons
Gunneridae
Pentapetalae
rosids
fabids
Malpighiales
Ochnaceae
(tämä sivu)
Adenarake
Blastemanthus
Brackenridgea
Campylospermum
Cespedesia
Diporidium
Discladium
Elvasia
Euthemis
Fleurydora
Froesia
Godoya
Gomphia
Idertia
Indovethia
Krukoviella
Lacunaria
Lophira
Luxemburgia
Medusagyne
Ochna
Ouratea
Philacra
Poecilandra
Quiina
Rhabdophyllum
Rhytidanthera
Sauvagesia
Schuurmansia
Schuurmansiella
Testulea
Touroulia
Tyleria
unclassified Ochnaceae
Wallacea
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malesherbiaceae
Malpighiaceae
Malpighiales incertae sedis
Medusagynaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Quiinaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Turneraceae
Violaceae
NCBI
root
cellular organisms
Eukaryota
Viridiplantae
Streptophyta
Streptophytina
Embryophyta
Tracheophyta
Euphyllophyta
Spermatophyta
Magnoliopsida
Mesangiospermae
eudicotyledons
Gunneridae
Pentapetalae
rosids
fabids
Malpighiales
Quiinaceae
(tämä sivu)
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malesherbiaceae
Malpighiaceae
Malpighiales incertae sedis
Medusagynaceae
Ochnaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Turneraceae
Violaceae
NCBI
root
cellular organisms
Eukaryota
Viridiplantae
Streptophyta
Streptophytina
Embryophyta
Tracheophyta
Euphyllophyta
Spermatophyta
Magnoliopsida
Mesangiospermae
eudicotyledons
Gunneridae
Pentapetalae
rosids
fabids
Malpighiales
Medusagynaceae
(tämä sivu)
Achariaceae
Balanopaceae
Bonnetiaceae
Calophyllaceae
Caryocaraceae
Centroplacaceae
Chrysobalanaceae
Clusiaceae
Ctenolophonaceae
Dichapetalaceae
Elatinaceae
Erythroxylaceae
Euphorbiaceae
Euphroniaceae
Goupiaceae
Humiriaceae
Hypericaceae
Irvingiaceae
Ixonanthaceae
Lacistemataceae
Linaceae
Lophopyxidaceae
Malesherbiaceae
Malpighiaceae
Malpighiales incertae sedis
Ochnaceae
Pandaceae
Passifloraceae
Peraceae
Phyllanthaceae
Picrodendraceae
Podostemaceae
Putranjivaceae
Quiinaceae
Rafflesiaceae
Rhizophoraceae
Salicaceae
Trigoniaceae
Turneraceae
Violaceae
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Plantae
Viridiplantae
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Magnoliophyta
Magnoliopsida
Dilleniidae
Theales
Quiinaceae
(tämä sivu)
Actinidiaceae
Asteropeiaceae
Caryocaraceae
Clusiaceae
Dipterocarpaceae
Elatinaceae
Marcgraviaceae
Medusagynaceae
Ochnaceae
Oncothecaceae
Paracryphiaceae
Pellicieraceae
Pentaphylacaceae
Sarcolaenaceae
Scytopetalaceae
Sphaerosepalaceae
Tetrameristaceae
Theaceae
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Plantae
Viridiplantae
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Magnoliophyta
Magnoliopsida
Dilleniidae
Theales
Ochnaceae
(tämä sivu)
Biramella
Bisetaria
Camptouratea
Campylocercum
Campylochnella
Cercanthemum
Cespedezia
Diphyllopodium
Diporochna
Discladium
Distephania
Exomicrum
Gomphia
Hilairella
Hostmannia
Indovethia
Lavradia
Leitgebia
Medusagynoideae
Meesia
Monelasmum
Notocampylum
Ochnoideae
Periblepharis
Plectanthera
Pleuroridgea
Polyouratea
Quiinoideae
Sauvagesioideae
Sinia
Trichouratea
Trichovaselia
Unident-ochnaceae
Actinidiaceae
Asteropeiaceae
Caryocaraceae
Clusiaceae
Dipterocarpaceae
Elatinaceae
Marcgraviaceae
Medusagynaceae
Oncothecaceae
Paracryphiaceae
Pellicieraceae
Pentaphylacaceae
Quiinaceae
Sarcolaenaceae
Scytopetalaceae
Sphaerosepalaceae
Tetrameristaceae
Theaceae
wikidata_hierarchy tar gz
Biota
Eukaryota
Plantae
Viridiplantae
Embryophyta
Tracheophyta
Spermatophytina
Magnoliophyta
Magnoliopsida
Dilleniidae
Theales
Medusagynaceae
(tämä sivu)
Actinidiaceae
Asteropeiaceae
Caryocaraceae
Clusiaceae
Dipterocarpaceae
Elatinaceae
Marcgraviaceae
Ochnaceae
Oncothecaceae
Paracryphiaceae
Pellicieraceae
Pentaphylacaceae
Quiinaceae
Sarcolaenaceae
Scytopetalaceae
Sphaerosepalaceae
Tetrameristaceae
Theaceae