dcsimg
tangatawhenua   cc-by-nc-4.0

Glaucus atlanticus is a species of Полжави in the family Glaucidae.

EOL има податоци за 13 атрибути, и тоа:

Познати јавувања, собрани примероци и набљудувања на Glaucus atlanticus Forster 1777. Погледајте го овој вид на GBIF