dcsimg

Азійський лев ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Зовнішній вигляд

Азійські леви подібні до африканських. Колір коливається від червонувато-коричневого до сірого. Їх розмір відповідає розміру центральноафриканських левів. У дорослих самців максимальна довжина черепа становить 330—340 мм, у самиць 266—277 мм. Самці важать 160—190 кг, самиці 110—120 кг. Найбільший самець, який був помічений, мав 2,92 метри в довжину, включаючи хвіст[1].

Ареал

Був поширений на території Південної Євразії від Греції до Індії. Зараз збереглося близько 300 особин в Гирському заповіднику в штаті Гуджарат, Індія.

Поведінка і харчування

Азійські леви дуже соціальні тварини, вони живуть у прайдах. Леви полюють на оленевих, антилоп, газель, диких свиней, індійських буйволів і різну худобу.

Кількість особин

В Лісовому Національному Парку Гір, в Західній Індії, налічується приблизно 356 левів (квітень 2006 р.). В 1907 р. азійські леви були майже винищені, проте їх кількість зміг поновити Наваб Джунагадх. В 1936 р. левів стало 234, згодом кількість росла. Через деякий час левів почали відпускати на волю.

Азійський лев в культурі

Азійський лев має велике значення в культурі місцевого населення:

  • Азійський лев зображений на емблемі Індії.
  • Індуїстський бог Нарасімга є напівлюдиною-напівлевом.
  • Singh означає лев. Це слово було знайдено на храмах, яким 2000 років.
  • Назва міста Сингапур розшифровується як singa (лев) та pura (місто).
  • Азійський лев також з'являється в Біблії.


Примітки

  1. Sinha, S. P. (1987). Ecology of wildlife with special reference to the lion (Panthera leo persica) in Gir Wildlife Sanctuary, Saurashtra, Gujurat. Ph.D. thesis, Saurashtra University, Rajkot ISBN 3844305459.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK