Лимонниця ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Особливості вигляду

Біологічний опис

Крила кутасті, у розмаху до 6 см, самці мають лимонно-жовті крила, передня пара злегка вирізана з боків, на задній парі видно невеликі вирости, самки зеленаво-білі. На крилах є 4 оранжево-червоних плями.

Мімікрія

Лимонниці часто зимують під плющем. Світле зеленувате забарвлення нижньої частини крил і товсті прожилки забезпечують метеликові добре маскування.

Поширення та міграції

Розповсюджені в Європі та в помірній смузі Азії. Метелики виводяться з лялечок в кінці літа та незабаром йдуть на зимівлю. Літ поновлюється ранньої весни, тому багато весняних квітів запилюються саме ними. Лимонницю можна зустріти в помірному поясі Азії до узбережжя Тихого океану і на північному сході Африки.

Раціон

Харчується листями крушини (жостера). Самка відкладає яйця одне за одним поряд з соковитими пагонами, щоб гусениці, які вилупляться з яєць, мали достатню кількість корму. Матово-жовті гусениці зазвичай спочатку вигризають отвір в листовій пластинці, потім переповзають на край листа і поступово з'їдають весь лист, залишаючи тільки тверді жилки.

Гусениці харчуються жостером, тому ці метелики найчастіше зустрічаються там, де ростуть саме такі кущі. Дорослі лимонниці, як і інші метелики, спроможні поглинати тільки рідку їжу. Своїм довгим хоботком вони п'ють нектар, наприклад, з квіток вовчої ягоди і мати-й-мачухи, також вони охоче харчуються і на квітах осоту польового. Лимонниці переносять пилок з квітки на квітку.

Пристосування

 src=
Стадія лялечки лимонниці
 src=
Стадія гусениці лимонниці

Хоботки лимонниці добре пристосовані до квіток високого первоцвіту, які мають довгу чашечку.

Життєвий цикл

Життєвий цикл лимонниці не схожий на життєвий цикл інших метеликів. Вона літає дуже довго і вважається довгожителем серед метеликів. Лимонниці живуть приблизно 9 місяців. Щоб пережити довгу зиму, вони роблять енергетичні запаси. Восени лимонниці знаходять приховане від вітру місце, зазвичай у чагарниках плюща, де впадають у стан заціпеніння, що нагадує зимівлю. У виключно сонячні і теплі зимові дні лимонниці можуть прокинутися від зимового заціпеніння і літати над сніговими заметами. М'яка зима створює метеликам додаткові труднощі, оскільки вони витрачають більше енергії. Зазвичай лимонниці починають літати тільки в середині березня. У цей час самці починають шукати самок. Навесні можна спостерігати шлюбні польоти цих метеликів. Самка летить попереду, а самець слідує за нею, зберігаючи постійну дистанцію. Запліднені самки відкладають яйця. Гусениці, що вилупилися з яєць, 3-7 тижнів харчуються, декілька разів линяють, поки не настане час перетворення на лялечку . Гусениця зелена з білою поздовжньою смугою по боках. Період розвитку лялечки залежить від погоди. На півдні метелики з'являються на початку літа.

Види

Посилання


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK