dcsimg
Image of Hydrothermal Vent Worm
Creatures » » Animals » » Segmented Worms » » Tube Worms »

Hydrothermal Vent Worm

Riftia pachyptila Jones 1981

Рифтія ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Рифтія — великий трубчастий черв'як, що не має ні рота, ні травної системи, ні анального отвору. Довжина може перевищувати 1,5 м при товщині 4 см, а довжина білих циліндричних трубок з яскраво-червоними щупальцями, що з них висуваються, іноді перевищує 3 м. По біомасі у багато разів перевершує усі інші види гідротермальних угруповань. Живиться за рахунок бактерій, що містяться в клітинах. Червоний колір пов'язаний з підвищеним вмістом червоного пігменту — гемоглобіну.

Біологія

Оскільки рифтії не мають очей і травної системи, їх виживання залежить від симбіотичних відносин з мільярдами бактерій, які живуть всередині них. Ці бактерії перетворюють хімічні речовини, які виділяються з гідротермальних джерел, в їжу для черв'яків. Оскільки дорослі рифтії не мають рота, бактерії потрапляють в тіло черв'яка на час ранніх стадіях розвитку, коли у рифтій є рот і кишечник. Але поки черв росте, ці органи зникають. Іноді рифтії служать їжею для інших глибоководних мешканців. Риби і краби можуть відкушувати червону верхівку рифтій.[2]

Примітки

  1. Ruppert, E.; Fox, R.; Barnes, R. (2007). Invertebrate Zoology: A functional Evolutionary Approach (вид. 7th). Belmont: Thomson Learning. ISBN 0-03-025982-7.
  2. http://www.ceoe.udel.edu/deepsea/level-2/creature/tube.html

Джерела


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK