dcsimg
Image of Mammillaria napina J. A. Purpus
Creatures » » Plants » » Dicotyledons » » Cacti »

Mammillaria napina J. A. Purpus

Mammillaria napina ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Історія

 src=
Група Mammillaria napina витягнута з ґрунту з корінням

Вид вперше описаний німецьким ботаніком Йозефом Антоном Пурпусом[de] (нім. Joseph Anton Purpus, 1860—1932) у 1912 році у виданні нім. «Nova Acta Physico-medica Academiae Caesareae Leopoldino-Carolinae Naturae Curiosorum Exhibentia Ephemerides sive Observationes Historias et Experimenta».[2]

Етимологія

Видова назва походить від лат. napina«ріпа».[3]

Ареал і екологія

Mammillaria napina є ендемічною рослиною Мексики. Ареал розташований у штатах Оахака і Пуебла. Рослини зростають на висоті від 2400 до 1700 метрів над рівнем моря у ксерофільному скребі на вапнякових схилах.

Морфологічний опис

Орган Опис Рослини поодинокі, рідко кластеризуються, низько ростуть. Коріння бульбове. Стебло напівкулясте до кулястого, до 5 см заввишки і в діаметрі. Епідерміс Маміли конічні, без молочного соку. Ареоли Аксили з невеликою кількістю пуху або голі. Центральні колючки колючки — зазвичай відсутня, рідко 1. Радіальні колючки 10-12, трохи зігнуті, скловидно-білі з жовтою основою, завдовжки 8-10 мм. Квіти дзвоновидна, блідо-кармінова до рожевої, з помітним білуватим зевом, до 40 мм завдовжки і в діаметрі. Бутони Зовнішні пелюстки Внутрішні пелюстки Тичинки Маточка Плоди безбарвні, бліді, занурені в стеблі рослини. Насіння чорне.

Чисельність, охоронний статус та заходи по збереженню

 src=
Mammillaria napina в культурі, прищеплена на цереусі

Mammillaria napina входить до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи видів, близьких до загрозливого стану (NT).

Вид має невеликі плямисті популяції з відносно низькою щільністю. За оцінками, загальна чисельність рослин становить 87 530 особин (2010). Дві субпопуляції мають менше 100 особин, а дві інші відомі субпопуляції зникли. Поточний тренд чисельності рослин зменшується. Вид перебуває під загрозою з боку недобросовісних збирачів, через дуже високий попит на ринку.

Вид зустрічається в біосферному заповіднику Теуакан-Куйкатлан.

Охороняється Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).[4]

Використання

Цей вид присутній у багатьох колекціях, а зразки були отримані з дикої природи через незаконний збір рослин.

Утримання в культурі

Це один з найбажаніших видів для колекціонерів, і попит на нього постійний через великі, найкрасивіші квіти серед всіх представників роду. Вид повільно зростає і непростий для вирощування. Насіння дозріває всередині тіла, так що їх важко зібрати, а якщо це вдається, то часто неохоче проростає.

Потребує обережного поливу, пухкої Ґрунтової суміші, що містить близько 50 % крупного піску або дрібного щебеню, і максимальної обережності при пересадках, щоб не пошкодити товсте коріння; при цьому потрібно використовувати суху суміш, а також не поливати перші два тижні після пересадки.

Див. також

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Nova Acta Physico-medica Academiae Caesareae Leopoldino-Carolinae Naturae Curiosorum Exhibentia Ephemerides sive Observationes Historias et Experimenta 16(1): 332, pl. 21. 1832
  3. Urs Eggli, Leonard E. Newton. Etymological Dictionary of Succulent Plant Names (укр. Етимологічний словник назв сукулентних рослин). — Berlin/Heidelberg : Springer, 2010. — С. 161. — ISBN 978-3-642-05597-3. (англ.)
  4. Mammillaria napina. CITES. (англ.)

Література

Джерела

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK