dcsimg

Ailiidae ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина представників цього роду коливається від 10 до 60 см. Голова коротка. Очі помірно великі. Рот широкий. Верхня губа дещо довша. Є 4 пари довгих вусів: 1 пара на верхній щелепі, 3 — на нижній. Тулуб видовжений. Хвостове стебло сильно подовжене і сильно стиснуте з боків. Черево вигнуте. Спинний плавець невеличкий або зовсім відсутній. Жировий і черевні плавці крихітні. Грудні плавці помірно великі, з короткою основою. Анальний плавець дуже довгий, має від 39 до 55 м'яких променів. Хвостовий плавець з розрізом, лопаті доволі широкі, з гострим кінчиками.

Спосіб життя

Населяються різні біотопи: великі річки з каламутною водою і помірною течією; дрібні річечки з мулистими ґрунтами, швидкі передгірні річки з кам'янистим дном. Зазвичай тримаються середніх та верхніх шарів води. Живляться комахами, водними безхребетними і рибою.

Розповсюдження

Мешкають у водоймах Пакистану, Непалу, Індії, Бангладеш, М'янми, південного Китаю, Малайзії, Індонезії (на захід від лінії Воллеса). Також зустрічаються в басейнах річок Меконг, Салуїн, Чао-Прайя.

Роди

Джерела

  • Wang, J., Lu, B., Zan, R., Chai, J., Ma, W., Jin, W., Duan, R., Luo, J., Murphy, R.W., Xiao, H. & Chen, Z. (2016): Phylogenetic Relationships of Five Asian Schilbid Genera Including Clupisoma (Siluriformes: Schilbeidae). PLoS ONE, 11 (1): e0145675.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK