dcsimg

Вероніка перська ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Ботанічний опис

Стебла висотою 10-70 см, поодинокі або декілька, слабкі, розпростерті, лежачі, прості або в нижній частині гіллясті, з довгими пагонами, циліндричні, тонкі, волосисті.

Листки супротивні, верхні майже сидячі, решта на черешках, довжиною 2-4 мм. Приквіткові листки чергові, довгасті, трохи зменшені. Стеблові — широко яйцеподібні до округлих, довжиною 8-16 мм, шириною 5-15 мм, злегка серцеподібні або усічені, по краю крупно зубчасті, з рідкими волосками на поверхні.

Квітки по одній у пазухах стеблових листків, на довгих ниткоподібних, слабо волосистих квітконіжках довжиною 1,5-4 см. Віночок діаметром 7-11 (до 15) мм, блакитний, синій або світло-фіолетовий, з зеленувато-жовтим зівом, з синіми жилками, нижня лопать іноді біла, всі лопаті тупі, три — округло-ниркоподібні, одна яйцеподібна, все майже рівні або трохи перевищують чашечку. Тичинки вигнуті, коротші від віночка, з округло-яйцеподібними пиляками та розширеними у середині нитками.

Плідкоробочка, удвічі ширша за свою довжину, шириною 8-10 мм, довжиною 4-5 мм. Насіння по 3-12 у кожному гнізді, довжиною 1,5-2,5 мм, довгасте, неглибоко зморшкувате.

Поширення

Вид поширений у Європі, Азії, Північній та Південній Америці. В Україні зустрічається повсюдно, росте на полях та у садах, бур'ян, адвентивна рослина.

Примітки

Посилання

Джерела

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK