dcsimg

Півники карликові ( ukraina )

tarjonnut wikipedia UK

Поширення

Вид може зростати в діапазоні екологічних умов — від дуже сухих до помірно-сухих. Загальний ареал виду простягається від Австрії до Західного Сибіру з іррадіаціями на Північні Балкани, Малу Азію та Північний Кавказ. В Україні півники карликові зустрічаються у степовій зоні, на півдні лісостепової та у Гірському Криму. Всі сучасні місцезнаходження півників карликових в Україні є реліктами колишнього суцільного поширення його у межах степової та півдня Лісостепової зони[2].

Охорона

Вид у 8 областях України знаходиться під регіональною охороною[3] і може бути кандидатом до включення до Червоної книги України.

Див. також

Примітки

  1. Кучеревський В. В. Атлас рідкісних та зникаючих рослин Дніпропетровщини. — К.: Фітосоціоцентр, 2001. — 360 с.
  2. Парнікоза І. Ю., Троїцька Т. Б., Троїцький М. О., Кунах В. А. Стан популяцій Iris pumila L. з різних регіонів Миколаївщини // Матеріали других наукових читань пам'яті Сергія Таращука. — Миколаїв: Вид-во ЧДУ імені Петра Могили, 2011. — С. 112—115.
  3. Офіційні переліки регіонально рідкісних рослин адміністративних територій України (довідкове видання) / Укладачі: докт. біол. наук, проф. Т. Л. Андрієнко, канд. біол. наук М. М. Перегрим. — Київ: Альтерпрес, 2012. — 148 с. ISBN 978-966-542-512-0


lisenssi
cc-by-sa-3.0
tekijänoikeus
Автори та редактори Вікіпедії
alkuperäinen
käy lähteessä
kumppanisivusto
wikipedia UK