dcsimg

Чукучанові ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Розповсюдження

12 родів родини є ендеміками Північної Америки, 1 рід — чукучан (Catostomus) зустрічається у Азії та Північній Америці, 1 рід міксоциприн (Myxocyprinus) зустрічається тільки у басейні Янцзи. Вчені вважають, що чукучанові виникли на території Східної Азії від загальних предків з короповими, а потім розповсюдились у Північну Америку. У викопному вигляді на обох континентах відомі з еоцену.

Будова

Чукучанові зовнішнім виглядом схожі на коропових, відрізняються сильним розвитком м'ясистих губ, вкритих ворсинками, відсутністю вусиків та деякими особливостями в будові черепа. Глоткові зуби тонкі, численні (понад 10), однорядні. У чукучанових відстань від початку рила до анального плавця в 2,5 рази більше, ніж відстань від початку анального до хвостового плавця, у коропових ці пропорції менше. Самці дрібніші за самиць. В ядрах клітин міститься близько 100 хромосом, що у 2 рази більше ніж у більшості коропових риб. Морфологічно родина поділяється на 2 групи. Перша — риби з високим тулубом, мають досить великі розміри (до 120 см), це переважно мешканці рівнинних річок. Друга група — риби з веретеноподібним тулубом, порівняно невеликі розміри (до 60 см), мешкають переважно у швидких річках.

Спосіб життя та розмноження

Живуть у річках та озерах, живляться переважно бентосними організмами, у раціоні деяких видів водною рослинністю та планктоном. Нерест навесні та в першій половині літа. Ікра донна. Плодючість у річкових чукучанових менша, ніж у озерних.

Посилання

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK