dcsimg

Листолаз жахливий ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина досягає 2—5 см, вага 1 г. Спостерігається статевий диморфізм — самиця більша за самця. Голова широка, витягнута з досить великими очима. Тулуб стрункий. На пальцях є диски-присоски. Забарвлення однотонно жовте, або металево-зелене, чи помаранчеве.

Спосіб життя

Полюбляє гірські тропічні ліси. Веде деревний спосіб життя, зустрічається на висоті від 400 до 1500 м над рівнем моря. Чудово лазить гілками дерев. Активний вдень. Живиться отруйними комахами й отруйними кліщами.

Засобом захисту є слиз, що виділяє шкіра. Він доволі отруйний: у 1000 раз потужніший за ціаністий калій. Один грам слизу листолазу здатен вбити до 15000 людей. У сухому вигляду отрута не втрачає своїх якостей протягом 15 років. Втім отрута цього листолазу небезпечна лише при потраплянні у рану, при порізі. У випадку потрапляння до шлунку отрута жахливого листолазу небезпеки не несе. Ця отрута накопичується поступово завдяки вживанню цим листолазом отруйних комах й кліщів. У свою чергу змії, що полюють на жахливого листолаза також накопичують отруту — цих листолазів разом із вживаними кліщами й комахами.

Статева зрілість самців настає при довжині у 3,7 см, самиць — 4—4,1 см. Під час шлюбного сезону самець видає досить гучні й красиві звуки. Самиця відкладає до 20 яєць у листя, які після цього запліднюються самцем. Через 13 діб з'являються пуголовки, яких самець переносить у своєрідні водойми, що утворюються у листах бромелій. Метаморфоз триває 55 днів.

Розповсюдження

Мешкає на південному заході Колумбії.

Джерела

  • Ralf Heselhaus: Pfeilgiftfrösche. Eugen Ulmer Verlag, Stuttgart, 1988. ISBN 3-8001-7937-7
  • Donald G. Barceloux, Medical toxicology of natural substances: foods, fungi, medicinal herbs, plants, and venomous animals, John Wiley and Son, 2008, 1157 p. (ISBN 978-0-471-72761-3), p. 1000—1002
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK